טיפול פיזיותרפיה בילדי CP, בעיות סומטיות

טיפול בילדי CP, בעיות סומטיות

פיזיותרפיה היא חלק חשוב בתכנית הטיפול בילדים עם שיתוק מוחין (CP) ובעיות סומטיות. מטרת הפיזיותרפיה היא לשפר את התפקוד המוטורי, הכוח, הקואורדינציה, הגמישות ואיכות החיים הכללית. להלן כמה מטיפולי הפיזיותרפיה הנפוצים ביותר לילדים עם בעיות CP וסומטיות:

 

  1. תרגילי מתיחה: תרגילי מתיחה עוזרים לשפר את הגמישות וטווחי התנועה. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית מתיחות אישית לכל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי חיזוק: תרגילי חיזוק עוזרים לשפר את כוח השרירים והסיבולת. פיזיותרפיסט יכול לפתח תכנית חיזוק פרטנית לכל ילד בהתאם לצרכיו וליכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי שיווי משקל וקואורדינציה: תרגילי שיווי משקל וקואורדינציה מסייעים בשיפור היציבה וההליכה (דפוס ההליכה) ובמניעת נפילות. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית שיווי משקל וקואורדינציה אישית עבור כל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. מכשירי עזר: ניתן להשתמש במכשירי עזר כגון פלטה, סדים ואורתוטיקה לתמיכה בשרירים חלשים ולשיפור התנועתיות. פיזיותרפיסט יכול לעבוד עם אורתוטיסט לפיתוח אביזרי עזר בהתאמה אישית לכל ילד.
  1. הידרותרפיה: הידרותרפיה, או טיפול על בסיס מים, יכולה להועיל במיוחד לילדים עם בעיות CP וסומטיות, שכן היא מפחיתה את הלחץ על המפרקים תוך מתן התנגדות לשרירים. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית הידרותרפיה פרטנית עבור כל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. גירוי חשמלי: ניתן להשתמש בגירוי חשמלי כדי לעורר שרירים חלשים או משותקים ולשפר את תפקוד השרירים. פיזיותרפיסט יכול להשתמש בגירוי חשמלי כחלק מתכנית טיפול פרטנית לכל ילד.
  1. טיפול מבוסס משחק: טיפול מבוסס משחק יכול להיות דרך מהנה ויעילה לשיפור התפקוד המוטורי וההתפתחות הכללית אצל ילדים עם בעיות CP וסומטיות. פיזיותרפיסט יכול לפתח עבור כל ילד תוכנית טיפול פרטנית מבוססת משחק על בסיס צרכיו ויכולותיו הספציפיים.

חשוב שילדים עם CP ובעיות סומטיות יעבדו בשיתוף פעולה הדוק עם פיזיותרפיסט כדי לפתח תכנית טיפול פרטנית העונה על הצרכים הספציפיים שלהם. מפגשי פיזיותרפיה קבועים יכולים לעזור לשפר את התפקוד, למנוע סיבוכים ולשפר את איכות החיים. לקביעת פגישה לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!