טיפול פיזיותרפיה בילדים בספקטרום ASD

טיפול בילדים בספקטרום ASD -מאושרים כמכון לטיפול בASD ע"י משרד הבריאות

ילדים עם הפרעת ספקטרום אוטיזם (ASD) עשויים לחוות עיכובים מוטוריים, תיאום לקוי וקשיי עיבוד חושיים שיכולים להשפיע על תפקודם הכללי ועל איכות חייהם. פיזיותרפיה יכולה לעזור בטיפול בדאגות אלה ולשפר את יכולותיהם המוטוריות, התיאום והעיבוד החושי שלהם. להלן כמה טיפולי פיזיותרפיה נפוצים לילדים בספקטרום ASD:

  1. טיפול בשילוב חושי: טיפול זה כולל שימוש בכניסה חושית כדי לעזור לילדים עם ASD לווסת את התגובות שלהם לגירויים חושיים. פיזיותרפיסט יכול ליצור תוכנית אינטגרציה חושית בהתאמה אישית לכל ילד על סמך קשיי העיבוד החושיים הספציפיים שלהם.
  1. תרגילי תכנון מוטורי: תרגילים אלה עוזרים בשיפור יכולות התכנון והרצף המוטורי אצל ילדים עם ASD, שיכולים לתרגם לתיאום טוב יותר ולדפוסי תנועה יעילים יותר.
  1. תרגילי איזון ותיאום: תרגילים אלה נועדו לשפר את האיזון, התיאום והתנוחה, שיכולים לשפר את הניידות הכוללת של הילד ולמנוע נפילות.
  1. תרגילי חיזוק: תרגילים אלה נועדו לשפר את חוזק השרירים ואת הסיבולת, שיכולים לעזור לילדים עם ASD לבצע משימות פונקציונליות בקלות וביעילות רבה יותר.
  1. אימוני מיומנות מוטוריים ברוטו: פעילויות אלה שואפות לפתח מיומנויות מוטוריות גסות כמו ריצה, קפיצה וזריקה, החיוניות לחיי היומיום והשתתפות בספורט ופעילויות גופניות אחרות.
  1. טיפול מבוסס משחק: גישה טיפולית זו כוללת שימוש במשחק כדי לעודד השתתפות, לקדם תנועה ולשיפור מיומנויות אינטראקציה חברתית ותקשורת.

חיוני שילדים עם ASD יעבדו בשיתוף פעולה הדוק עם פיזיותרפיסט לפיתוח תוכנית טיפול אינדיבידואלית העוסקת בצרכים המוטוריים והחושיים הספציפיים שלהם. מפגשי פיזיותרפיה רגילים יכולים לעזור בשיפור התפקוד, למנוע סיבוכים ולשפר את איכות חייהם הכוללת. לפגישה בקליניקת צעד צעד לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!