טיפול פיזיותרפיה לדושן, בייקר, SMA וניוון שרירים

טיפול בדושן, בייקר, SMA ומחלות ניוון שרירים

פיזיותרפיה היא חלק חשוב בתוכנית הטיפול עבור אנשים עם דושן, בקר, SMA וסוגים אחרים של ניוון שרירים. מטרת הפיזיותרפיה היא לשפר כוח, גמישות, ניידות ואיכות חיים כללית.

להלן כמה מטיפולי הפיזיותרפיה הנפוצים ביותר לניוון שרירים:

  1. תרגילי מתיחה: תרגילי מתיחה עוזרים לשפר את הגמישות וטווחי התנועה. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית מתיחות אישית לכל מטופל בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי חיזוק שרירים: תרגילי חיזוק עוזרים לשפר את כוח השרירים והסיבולת. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית חיזוק אישית לכל מטופל בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי הגדלת טווח תנועה: תרגילי הגדלת טווח תנועה עוזרים לשפר את ניידות המפרק ולמנוע התכווצויות (נוקשות). פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית טווח תנועה אישית עבור כל מטופל בהתבסס על הצרכים והיכולות הספציפיים שלו.
  1. תרגילי יציבה: תרגילי יציבה עוזרים לשפר את היציבה ולמנוע עקמומיות בעמוד השדרה (עקמת). פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית יציבה אישית עבור כל מטופל בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי נשימה: תרגילי נשימה עוזרים לשפר את כוח ותפקוד שרירי הנשימה. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית נשימתית אישית עבור כל מטופל בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. הידרותרפיה: הידרותרפיה, או טיפול על בסיס מים, יכולה להועיל במיוחד לאנשים עם ניוון שרירים מכיוון שהיא מפחיתה את הלחץ על המפרקים תוך מתן התנגדות לשרירים. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית הידרותרפיה פרטנית עבור כל מטופל בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. מכשירי עזר: ניתן להשתמש במכשירי עזר כגון פלטה, סדים ואורתוטיקה לתמיכה בשרירים חלשים ולשיפור התנועתיות. פיזיותרפיסט יכול לעבוד עם אורתוטיסט לפיתוח אביזרי עזר בהתאמה אישית לכל מטופל.

חשוב לחולים עם ניוון שרירים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם פיזיותרפיסט כדי לפתח תוכנית טיפול פרטנית העונה על הצרכים הספציפיים שלהם. מפגשי פיזיותרפיה קבועים יכולים לעזור להאט את התקדמות המחלה, לשפר את התפקוד ולשפר את איכות החיים. לחץ כאן לקביעת תור.