טיפולי פיזיותרפיה לאחר SDR

טיפולים לאחר SDR

ניתוח SDR הוא הליך כירורגי שמטרתו להפחית ספסטיות בגפיים התחתונות של אנשים עם שיתוק מוחין (CP). לאחר הליך SDR, פיזיותרפיה היא חלק חשוב בתהליך השיקום כדי לייעל את תוצאות הניתוח ולשפר את התוצאות התפקודיות.

 

להלן מספר טיפולי פיזיותרפיה נפוצים המשתמשים בהם לאחר SDR:

  1. תרגילי מתיחה: תרגילים אלו עוזרים לשמור על אורך השרירים ומונעים מהם להיות מתוחים ונוקשים. ניתן לעשות זאת באמצעות טכניקות מתיחה פסיביות, בסיוע אקטיבי או אקטיבי.

 

  1. תרגילי חיזוק: תרגילי חיזוק עוזרים לשפר את חוזק השרירים בגפיים התחתונות, מה שיכול לעזור בהליכה ובפעילויות פונקציונליות אחרות. אימוני התנגדות, תרגילי נשיאת משקל ותרגילים פונקציונליים הם כולם דוגמאות לתרגילי חיזוק.

 

  1. אימון שיווי משקל: אימון שיווי משקל חשוב לאחר SDR מכיוון שהוא עוזר לאנשים לשמור על שיווי המשקל בזמן הליכה ועמידה. זה יכול לכלול תרגילים כמו עמידה על רגל אחת, הליכה על משטחים לא ישרים ושימוש בלוחות שיווי משקל.

 

  1. אימון הליכה: אימון הליכה הוא היבט מכריע בפיזיותרפיה לאחר SDR. זה עוזר לאנשים ללמוד איך ללכת נכון, לשפר את דפוס ההליכה שלהם ולמקסם את הניידות שלהם.

 

  1. עזרי ניידות: במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בעזרים לניידות כגון קביים, הליכונים או פלטה כדי לסייע בהליכה לאחר SDR. פיזיותרפיסטים יכולים לעזור לאנשים לבחור את העזר המתאים וללמד אותם כיצד להשתמש בו ביעילות.

 

  1. הידרותרפיה: הידרותרפיה היא סוג של פיזיותרפיה הכוללת פעילות גופנית בבריכה. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אנשים עם CP מכיוון שהוא מספק ציפה ומפחית את השפעת כוח המשיכה, מה שהופך את התנועה לקלה יותר וכואבת פחות.

 

בסך הכל, המטרה של פיזיותרפיה לאחר SDR היא לעזור לאנשים להשיג את התוצאות התפקודיות הטובות ביותר האפשריות ולשפר את איכות חייהם. תוכניות הטיפול לפיזיותרפיה יותאמו לצרכיו הספציפיים של הפרט ועשויות להשתנות בהתאם לחומרת ה-CP שלו ולהיקף הניתוח.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!