טיפול בטונוס שרירים גבוה או נמוך

טיפולים בטונוס שרירים נמוך/גבוה

טיפולי פיזיותרפיה לטונוס שרירי נמוך/גבוה כוללים בדרך כלל תרגילים וטכניקות המסייעות בשיפור טונוס השרירים והשליטה. הגישה הספציפית בה נעשה שימוש תלויה בצרכים ובמטרות של הפרט, כמו גם בגורם הבסיסי לטונוס הנמוך/הגבוה.

עבור טונוס שרירים נמוך: טיפולי פיזיותרפיה עשויים לכלול תרגילים המתמקדים בחיזוק השרירים הפגועים והגברת טונוס השרירים; כולל אימוני התנגדות, תרגילי נשיאת משקל ותנועות פונקציונליות המכוונות לשרירים ולתנועות הספציפיות המושפעות מהטונוס הנמוך. טכניקות אחרות עשויות לכלול מתיחה, עיסוי וגירוי חשמלי עצבי-שרירי. האחרון משתמש בדחפים חשמליים כדי להפעיל את השרירים ולשפר את הטונוס הנמוך והשליטה שלהם.

 

עבור טונוס שרירים גבוה, טיפולי פיזיותרפיה עשויים לכלול תרגילי מתיחה ותרגילי טווח תנועה כדי לעזור להרפות את השרירים הפגועים ולהפחית את הנוקשות. או למשל, עיסוי, טיפול בחום, סד או גבס כדי לסייע בשמירה על יישור מפרקים תקין ולמנוע התכווצויות, שהן קיצור קבוע של שרירים וגידים.

 

במקרים מסוימים, שילוב של טונוס נמוך וגבוה עשוי להיות נוכח, למשל עבור אנשים עם שיתוק מוחין;  במקרים אלו, טיפולי פיזיותרפיה עשויים לכלול שילוב של תרגילים וטכניקות לטיפול בגוון הנמוך והגבוה כאחד. זה יכול לכלול איזון של תרגילי חיזוק ומתיחות, כמו גם תנועות ופעילויות פונקציונליות המסייעות בשיפור טונוס השרירים הכללי והשליטה.

 

כך או כך, יש לעולם הפיזיו המון מה לתרום בנושא שיפור מצב הטונוס השרירי הנמוך או הגבוה וכדאי מאוד להעזר בטיפולים אלו ולראות שיפור משמעותי במצבם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!