טיפול בתסמונת התעלה הקרפלית CTS בעזרת פיזיותרפיה

תסמונת התעלה הקרפלית CTS

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא מצב המתרחש כאשר העצב המדיאני, העובר דרך מעבר צר בשורש כף היד הנקרא התעלה הקרפלית, הופך דחוס או מגורה. פיזיותרפיה יכולה להיות טיפול יעיל לתסמונת התעלה הקרפלית CTS, לעזור להפחית כאב ולשפר את התפקוד ביד ובשורש כף היד הפגועים.

 

טיפול בעזרת פיזיותרפיה בתסמונת התעלה הקרפלית – CTS כולל בדרך כלל שילוב של טיפול ידני, טיפול בפעילות גופנית ושינוי תפיסתי. טיפול ידני עשוי לכלול טכניקות כגון עיסוי רקמות רכות, טיפול במפרקים ומתיחות כדי לסייע בהפחתת הכאב ובשיפור טווחי התנועה בשורש כף היד.

 

טיפול בפעילות גופנית הוא מרכיב חשוב בפיזיותרפיה ל-CTS, שכן הוא יכול לעזור לשפר את הכוח והגמישות בפרק כף היד, להפחית דלקת ולשפר את תפקוד העצבים. טיפול בפעילות גופנית עשוי לכלול מגוון תרגילים, לרבות תרגילי מתיחה, חיזוק ותרגילי גלישת עצבים, בהתאם לחומרת ולמיקום ה-CTS.

 

שינוי התנהגותי תפיסתי גם הוא חלק חשוב בפיזיותרפיה עבור CTS, מכיוון שהוא יכול לעזור לאנשים להבין את אופי מצבם, ללמוד כיצד לנהל את הסימפטומים שלהם ולפתח אסטרטגיות למניעת פציעות עתידיות. זה עשוי לכלול ייעוץ לגבי שינויים ארגונומיים בתנוחת העבודה שלהם מול מחשב, מיקום נכון של פרק כף היד ותרגילים לעשות בבית.

 

במקרים חמורים יותר של תסמונת התעלה הקרפלית, ניתן להשתמש בטיפולים נוספים כגון אולטרסאונד, גירוי חשמלי או סד כדי לעזור להפחית כאב ולקדם ריפוי.

 

באופן כללי, פיזיותרפיה יכולה להיות אפשרות טיפול יעילה עבור אנשים עם תסמונת התעלה הקרפלית, לעזור להפחית כאב, לשפר את התפקוד ולמנוע פציעה נוספת. פיזיותרפיסט של קליניקת צעד צעד יכול לעבוד עם אנשים על מנת לפתח תוכנית טיפול אישית המותאמת לצרכים ולמטרות הספציפיות שלהם, לעזור להם לנהל את הסימפטומים שלהם ולשפר את איכות חייהם. לקביעת פגישה לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!