שיקום לאחר נקעים בעזרת פיזיותרפיה

שיקום לאחר נקעים

נקעים הם סוג נפוץ של פגיעה בשריר-שלד שעלולים להתרחש כאשר רצועה נמתחת או נקרעת. פיזיותרפיה יכולה להיות טיפול יעיל לאנשים עם נקעים, לעזור להפחית כאב ודלקת, לשפר את טווחי התנועה ולקדם ריפוי.

 

טיפול פיזיותרפיה בנקעים כולל בדרך כלל שילוב של טיפול ידני, טיפול בפעילות גופנית ושינוי התנהגותי. טיפול ידני עשוי לכלול טכניקות כגון עיסוי רקמות רכות, טיפול במפרקים ומתיחות כדי לסייע בהפחתת הכאב ובשיפור טווח התנועה באזור הפגוע.

 

טיפול בפעילות גופנית הוא מרכיב חשוב בפיזיותרפיה לנקעים, שכן הוא יכול לסייע בשיפור הכוח, הגמישות והפרופריוספציה (מודעות לתנוחת הגוף ולתנועה). טיפול בפעילות גופנית עשוי לכלול מגוון רחב של תרגילים, כולל אימון מתיחות, חיזוק ושיווי משקל, בהתאם לחומרת הנקע ומיקום.

 

שינוי התנהגותי הוא גם חלק חשוב בפיזיותרפיה לנקעים, מכיוון שהוא יכול לעזור לאנשים להבין את אופי הפציעה שלהם, ללמוד כיצד לנהל את הסימפטומים שלהם ולפתח אסטרטגיות למניעת פציעות עתידיות. זה עשוי לכלול עצות לגבי הנעלה מתאימה, תרגילי חימום מתאימים וטכניקות למניעת פציעה חוזרת.

 

עבור נקעים חמורים יותר, טיפולים נוספים כגון אולטרסאונד, גירוי חשמלי או הדבקה עשויים לשמש גם כדי לעזור להפחית כאב ולקדם ריפוי.

 

בסך הכל, פיזיותרפיה יכולה להיות אפשרות טיפול יעילה עבור אנשים עם נקעים, לעזור להפחית כאב ודלקת, לשפר את טווחי התנועה והתפקוד ולקדם ריפוי. פיזיותרפיסט יכול לעבוד עם אנשים על מנת לפתח תכנית טיפול מותאמת אישית לצרכים ולמטרות הספציפיות שלהם, לעזור להם להתאושש מהפציעה ולחזור לפעילות היומיומית שלהם במהירות ובבטחה ככל האפשר. לקביעת תור לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!