טיפול פיזיותרפיה לילדים על הספקטרום האוטיסטי

קבוצות קטנות ומותאמות לילדים וילדות על הספקטרום האוטיסטי

פיזיותרפיה יכולה להוות טיפול מועיל לילדים על הספקטרום האוטיסטי. למרות שפיזיותרפיה לא תוכל לטפל ישירות בתסמיני הליבה של אוטיזם, היא יכולה לעזור לשפר את התפקוד המוטורי של הילד, היכולות הגופניות ואיכות החיים הכללית של הילד. להלן כמה מטיפולי הפיזיותרפיה הנפוצים ביותר לילדים על הספקטרום האוטיסטי:

  1. טיפול באינטגרציה חושית: טיפול באינטגרציה חושית הוא סוג של פיזיותרפיה המסייעת לילדים על הספקטרום האוטיסטי לווסת ולעבד קלט חושי. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית אינטגרציה חושית אישית עבור כל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי תכנון מוטורי: תרגילי תכנון מוטורי עוזרים לשפר את הקואורדינציה ואת רצף התנועות. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית תכנון מוטורית מותאמת לכל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי שיווי משקל וקואורדינציה: תרגילי שיווי משקל וקואורדינציה עוזרים לשפר את היציבה, ההליכה והקואורדינציה. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית שיווי משקל וקואורדינציה אישית עבור כל ילד בהתאם לצרכיו ויכולותיו הספציפיים.
  1. תרגילי חיזוק: תרגילי חיזוק עוזרים לשפר את כוח השרירים והסיבולת. פיזיותרפיסט יכול לפתח תכנית חיזוק פרטנית לכל ילד בהתאם לצרכיו וליכולותיו הספציפיים.
  1. אימון מוטוריקה גסה: אימון מוטוריקה גסה עוזר לילדים על הספקטרום האוטיסטי לפתח מיומנויות כמו קפיצה, ריצה וזריקה. פיזיותרפיסט יכול לפתח תוכנית אימונים מוטורית גסה אישית עבור כל ילד על בסיס הצרכים והיכולות הספציפיים שלו.
  1. טיפול מבוסס משחק: טיפול מבוסס משחק יכול להיות דרך מהנה ויעילה לשיפור התפקוד המוטורי וההתפתחות הכללית אצל ילדים על הספקטרום האוטיסטי. פיזיותרפיסט יכול לפתח עבור כל ילד תוכנית טיפול פרטנית מבוססת משחק על בסיס צרכיו ויכולותיו הספציפיים.

חשוב שילדים על הספקטרום האוטיסטי יעבדו בשיתוף פעולה הדוק עם פיזיותרפיסט כדי לפתח תוכנית טיפול פרטנית העונה על הצרכים הספציפיים שלהם. מפגשי פיזיותרפיה קבועים יכולים לעזור לשפר את התפקוד, למנוע סיבוכים ולשפר את איכות החיים. לקביעת פגישה לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!