התפתחות התינוק - פיזיותרפיה

מעקב התפתחותי לתינוקות

מעקב פיזיותרפיה התפתחותית לתינוקות הוא תהליך המשמש לקידום ההתפתחות הגופנית של התינוק ולטפל בכל עיכוב התפתחותי או בעיות מוטוריות. מדובר בעבודה עם פיזיותרפיסט ילדים מוסמך בקליניקה, המתמחה בטיפול בתינוקות וילדים קטנים.

השלב הראשון במעקב פיזיותרפיה התפתחותית הוא בדרך כלל הערכה לזיהוי כל תחומי דאגה. הערכה זו עשויה לכלול הערכת טונוס השרירים, כוחו וטווחי התנועה של התינוק, כמו גם את יכולתו לנוע ולשלוט בגופו.

על סמך ההערכה, הפיזיותרפיסט בקליניקה יפתח תכנית טיפול פרטנית שעשויה לכלול תרגילים ופעילויות שיסייעו לתינוק להגיע לאבני דרך התפתחותיות ולשפר את היכולות הגופניות הכוללות שלו. הפיזיותרפיסט עשוי גם לעבוד עם המטפלים של התינוק כדי לספק חינוך ותמיכה כיצד להקל על ההתפתחות הגופנית של התינוק בבית.

ייקבעו פגישות מעקב קבועות למעקב אחר התקדמות התינוק והתאמת תוכנית הטיפול לפי הצורך. בהתאם לצרכי התינוק, פגישות המעקב עשויות להיות שבועיות, דו שבועיות או חודשיות. ניתן לקבוע תור כאן.

כמה מצבים נפוצים שעשויים לדרוש מעקב פיזיותרפיה התפתחותית לתינוקות כוללים שיתוק מוחין, תסמונת דאון, הפרעת קואורדינציה התפתחותית וטורטיקוליס. עם זאת, כל תינוק שחווה עיכובים בהגעה לאבני דרך התפתחותיות או בעיות מוטוריות עשוי להפיק תועלת ממעקב פיזיותרפיה התפתחותית.

חשוב להורים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם רופא הילדים והפיזיותרפיסט שלהם כדי להבטיח שהתינוק שלהם יקבל טיפול ותמיכה מתאימים להתפתחותם הגופנית.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!