טיפול פיזיותרפיה לכאבי גב צוואר

כאבי גב / צוואר

פיזיותרפיה היא טיפול נפוץ לכאבי גב וצוואר, ויכולה להיות יעילה מאוד בהפחתת כאבים, שיפור התנועתיות והתפקוד ומניעת פציעה נוספת.

להלן כמה מטיפולי הפיזיותרפיה הנפוצים ביותר לכאבי גב וצוואר:

 

  1. טיפול ידני: זה כולל טכניקות כמו ניוד ומניפולציה, עיסוי ומתיחות כדי לעזור להפחית כאב, לשפר את הניידות והגמישות ולהחזיר את תפקוד של המפרקים למצב תקין.

 

  1. טיפול בפעילות גופנית: זה כולל תרגילים ספציפיים לחיזוק ומתיחה של השרירים התומכים בגב ובצוואר. המטרה היא לשפר את היציבה, הגמישות והכוח בשרירים התומכים בעמוד השדרה. הכל בבקרת אנשי מקצוע צמודים.

 

  1. טיפול בחום וקור: השימוש בחום או קור יכול לעזור להפחית כאב, דלקת ועוויתות שרירים. חבילות חמות, חבילות קרות ועיסויי קרח משמשים בדרך כלל בפיזיותרפיה.

 

  1. גירוי חשמלי: טיפול זה כולל שימוש בדחפים חשמליים להפחתת כאב ולשיפור כוח ותפקוד השרירים.

 

  1. טיפול אולטרסאונד: טיפול זה משתמש בגלי קול בתדר גבוה כדי לייצר חום עמוק בשרירים וברקמות, מה שיכול לעזור להפחית כאב ודלקת.

 

  1. טיפול מתיחה: זה כרוך בשימוש בשולחן מתיחה או במכשיר כדי למתוח בעדינות את עמוד השדרה, מה שיכול לעזור להפחית את הלחץ על העצבים ולהקל על הכאב.

 

  1. תיקון יציבה: זה כולל זיהוי ותיקון הרגלי יציבה לקויים, שיכולים לתרום לכאבי גב וצוואר.

 

בנוסף לטיפולים אלה, פיזיותרפיסט עשוי גם לספק חינוך לארגונומיה, טכניקות הרמה וכיפוף נכונות ואסטרטגיות אחרות למניעת פציעה עתידית. תכנית הטיפול הספציפית תהיה תלויה במצבו ובסימפטומים של הפרט, כמו גם במטרותיו ובצרכים האישיים שלו. נשמח לעזור – לקביעת פגישה לחץ כאן.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!