טיפולים ברצפת אגן

טיפולים ברצפת אגן

טיפולי הפיזיותרפיה של רצפת האגן עשויים להשתנות בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופל, להלן מספר טכניקות נפוצות בהן עשוי פיזיותרפיסט רצפת האגן להשתמש:

 

  • תרגילי שרירי רצפת האגן: ידועים גם בתור תרגילי קיגל (כיווץ והרפיה של שרירי האגן), תרגילים אלו נועדו לחזק את שרירי רצפת האגן. הפיזיותרפיסט ילמד את המטופל כיצד לבצע נכון את התרגילים הללו ויכול גם להשתמש בביופידבק כדי לעזור למטופל ללמוד כיצד להפעיל את שרירי רצפת האגן שלו ביעילות.

 

  • טיפול ידני: טכניקה זו כוללת מניפולציה מעשית של שרירי רצפת האגן כדי לעזור לשחרר מתח ולשפר את זרימת הדם. טיפול ידני עשוי לכלול גם שחרור נקודת טריגר ועיסוי.

 

  • גירוי חשמלי: טכניקה זו כוללת שימוש במכשיר קטן לשליחת דחפים חשמליים לשרירי רצפת האגן, מה שיכול לעזור לשפר את טונוס השרירים ולהפחית את הכאב.

 

  • ביופידבק: טכניקה זו כוללת שימוש בחיישנים לניטור הפעילות של שרירי רצפת האגן ומתן משוב למטופל. זה יכול לעזור למטופל ללמוד כיצד להתכווץ ולהרפות את השרירים בצורה יעילה יותר.

 

  • אימון שלפוחית השתן: טכניקה זו כוללת ללמד את המטופל כיצד לשלוט בשלפוחית השתן ולהפחית את תדירות בריחת השתן. זה עשוי לכלול ריקון בזמן, ניהול נוזלים ואסטרטגיות אחרות.

 

  • שינויים באורח החיים: הפיזיותרפיסט עשוי גם לספק עצות לגבי תזונה, פעילות גופנית וגורמי חיים אחרים שיכולים להשפיע על בריאות רצפת האגן.

 

פיזיותרפיה של רצפת האגן יכולה להיות יעילה בטיפול במגוון מצבים, לרבות בריחת שתן, כאבי אגן וצניחת איברי האגן. חשוב למטופלים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הפיזיותרפיסט שלהם כדי לפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית שתענה על הצרכים והמטרות הספציפיות שלהם. לתחילת עבודה משותפת לחץ לקביעת פגישה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!