טיפול בורטיגו על ידי פיזיותרפיה

ורטיגו

ורטיגו הוא סוג של סחרחורת הגורמת לתחושה שהראש מסתובב. זה יכול להיגרם ממגוון מצבים, כולל הפרעות באוזן הפנימית, מיגרנה וסטיבולרית או פגיעות ראש. פיזיותרפיה יכולה להיות טיפול יעיל עבור אנשים עם ורטיגו, במיוחד אלה עם מצב המכונה ורטיגו שפירים התקפי מיקום (BPPV).

 

BPPV מתרחש כאשר גבישים קטנים באוזן הפנימית מתנתקים ממקומם ונעים לחלק הלא נכון של תעלת האוזן, וגורמים לתסמיני ורטיגו. טיפול פיזיותרפיה ב-BPPV כולל בדרך כלל טכניקה המכונה תמרון איפליי, הכוללת סדרה של תנועות ראש למיקום מחדש של הגבישים באוזן הפנימית.

 

טיפול פיזיותרפיה בסחרחורת עשוי לכלול גם תרגילי שיווי משקל, שיכולים לעזור לשפר את שיווי המשקל ולהפחית את הסיכון לנפילות. תרגילי שיווי משקל עשויים לכלול פעילויות כמו עמידה על רגל אחת, הליכה על קרן שיווי משקל, או ביצוע תרגילים על משטחים לא יציבים כגון לוח נדנוד או כרית שיווי משקל.

 

בנוסף, טיפול פיזיותרפיה בסחרחורת עשוי לכלול תרגילים לשיפור התנועתיות והכוח של הצוואר. זה יכול לעזור להפחית תסמינים של ורטיגו הקשורים לתנועת צוואר.

 

פיזיותרפיה יכולה להיות טיפול יעיל עבור אנשים עם ורטיגו. פיזיותרפיסט יכול לעבוד עם אנשים על מנת לפתח תוכנית טיפול אישית המותאמת לצרכים ולמטרות הספציפיות שלהם, לעזור להם לנהל את הסימפטומים שלהם ולשפר את איכות חייהם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!