שיקומים אורטופדיים​ בקליניקה

שיקומים אורתופדים

שיקום אורתופדי הוא ענף בפיזיותרפיה המתמקד בשיקום פגיעות ומצבי שרירים ושלד. מטרת השיקום האורתופדי היא לשקם את התפקוד, להפחית כאבים ולמנוע פגיעה עתידית.

ישנם מספר היבטים שונים של שיקום אורתופדי שחשוב לקחת בחשבון. היבט אחד הוא הערכה ואבחון של הפציעה או המצב. זה כולל לקיחת היסטוריה רפואית מפורטת, ביצוע בדיקה גופנית ושימוש בבדיקות אבחון כגון צילומי רנטגן או MRI כדי לקבוע את חומרת הפציעה.

היבט נוסף של שיקום אורתופדי הוא פיתוח תכנית טיפול. תכנית זו מותאמת לצרכים הספציפיים של הפרט ועשויה לכלול שילוב של טיפולים שונים כגון פעילות גופנית, טיפול ידני ושימוש במכשירי עזר.

אחת הסיבות העיקריות לשיקום אורתופדי היא לעזור לאנשים להתאושש מפציעה או ניתוח. פציעות כגון נקעים, מתיחות ושברים יכולים להפיק תועלת משיקום. בנוסף, שיקום אורתופדי יכול להועיל גם לאנשים עם מצבים כרוניים כגון דלקת מפרקים ניוונית או דלקת מפרקים שגרונית. המטפלים שלנו מומחים בבעיות אורתופדיות מגוונות:

אורטופד מומלץ ברחובות

ישנם מספר טיפולים שונים הנפוצים בשיקום אורתופדי. אלו כוללים:

1. פעילות גופנית: תרגילים כגון מתיחה וחיזוק יכולים לעזור לשפר את טווחי התנועה, להפחית כאב ולקדם ריפוי.

2. טיפול ידני: טכניקות כמו עיסוי, ניוד ומניפולציה יכולות לעזור להפחית כאב ולשפר את הניידות.

3. מכשירי עזר: השימוש במכשירים כגון קביים, פלטה ואורתוטיקה יכול לעזור לתמוך באזור הפגוע ולקדם ריפוי.

4. חינוך: חינוך המטופל הוא היבט מכריע בשיקום אורתופדי, ללמד את המטופל על מצבו, כיצד למנוע פציעה נוספת וכיצד לנהל נכון את הסימפטומים.

5. ניתוח: במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח כדי לתקן או לתקן פציעה או מצב. במקרה זה, השיקום יהווה חלק מכריע בתהליך ההחלמה.

שיקום אורתופדי הוא חלק חשוב מתהליך ההחלמה עבור אנשים עם פציעות ומצבי שרירים ושלד. עם הערכה, אבחון וטיפול נכונים, שיקום אורתופדי יכול לעזור לאנשים להחזיר את התפקוד, להפחית כאבים ולמנוע פציעה עתידית.

חשוב לציין כי המידע הנ"ל מהווה סקירה כללית של השיקום האורתופדי ותמיד עדיף להתייעץ עם פיזיותרפיסט מורשה לצורך הערכה וטיפול בהתאמה אישית.

בכל מקרה שאתם מחפשים אורתופד מומלץ ברחובות אתם מוזמנים אלינו לייעוץ חינם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!